Mane galima sutikti:

********

Trys Vilniaus muziejai ir visi-geri (Sakote, taip nebūna? Būna, būna!)

Tuesday, November 13, 2012

Imsiu ir, sakau, parašysiu ką nors teigiamo. Neseniai perskaičiau tokį neblogą straipsnelį "Trys Kauno muziejai: arogantiškas melagis, provincijos frantas, ir patrauklus prasčiokas", autorius R. Šimašius*. Pilną straipsnį galite perskaityti čia: nuoroda į straipsnį. Jau seniai rašiau apie kokį konkretų muziejų, tai tokio gero straipsnelio paskatinta sugalvojau surengti apklausą savo skaitytojams, koks muziejus/kokie muziejai Lietuvoje Jums labiausiai patinka ir kodėl?

Man kol kas didžiausią įspūdį yra palikusi Nacionalinė dailės galerija Vilniuje. Joje sukauptos ir eksponuojamos XX ir XXI amžiaus Lietuvos dailės paveldo ekspozicijos yra tikrai puikios (ar matėte "Bulviakasį" ar "Stojimą į kolūkį"? Nuostabūs paveikslai!). Jau nekalbat apie tai, kad jie organizuoja įdomias kilnojamas parodas. Paskutinį kartą praleidau ten 3 valandas, kaip paprastai.

Darbo laiką ir bilietų kainas galite pasitikslinti: www.ndg.lt 

Už unikalias kolekcijas iš mados srities reikia pasveikinti Taikomosios dailės muziejų. Nežinau, koks motyvas buvo A. Vasiljevo kolekcijas eksponuoti būtent čia, bet jos neabejotinai suteikia žavesio ekspozicijoms ir sutraukia daug lankytojų (moterų, vyrams įdomiau būtų kokia spiningų paroda :-) ). Jeigu visgi bus įgyvendintas planas Vilniuje atidaryti madų muziejų, tai bus neabejotinas turistų traukos objektas.


Eksponatas iš "Secesijos mada" iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos. Skolinta iš muziejaus iliustracijų fondo, skirto žiniasklaidai (http://www.ldm.lt/Ziniasklaidai/iliustracijos.htm)

Darbo laiką ir bilietų kainas galite pasitikslinti: http://www.ldm.lt/TDM/Index.htm  

Na ir trejetuką užbaigs Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus. Šiaip esu prieš gyvūnų medžioklę ir iškamšomis irgi ragais puošta dvaro salė nėra man patrauklus lankymo objektas, bet ekspozicijų gausa ir pateikimas man padarė įspūdį. Dar jie turi tokį savotišką gyvąjį kampelį, kur galima susipažinti su įvairių padarų (vorų...) laikymo sąlygas.Pažintine prasme labai geras muziejus.

Darbo laiką ir bilietų kainas galite pasitikslinti: http://www.zoomuziejus.lt/

Off topic, bet turbūt pastebėjote, kad iliustracija-tik viena. Tingėjau kuistis archyvuose ir traukti milžinišką vėžį Ivanausko zoologijos muziejui iliustruoti, o  Nacionalinėje dailės galerijoje tai ir išvis nefotografavau. Čia kritikos akmenukas visoms muziejinėms institucijoms (muziejams, dvarams, galerijoms....)-imkite pavyzdį iš Taikomosios dailės muziejaus ir sukurkite viešai prieinamą fondą, kad ir nedidelį, geriausius darbus iliustruojančių nuotraukų/reprodukcijų, kad galėtume viešindami informaciją nevargti, nelandžioti po wikipedijas ieškant autorių laisvai ledižiamų naudoti -dažnai prastų ir senų- nuotraukų, o iškart gautume iš Jūsų tai, kas naujausia ir geriausia. Abipusė nauda-garantuota. 

Na, tai kokiam muziejui Lietuvoje Jūs teikiate pirmenybę?

Su meile,

Kūtvėla Suveržtakorsetaitė 

*Šis straipsnis su politika anei ekonomika neturi nieko bendro, nes Kūtvėla nesigaudo nei vienoje srityje. 


0 comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...