Mane galima sutikti:


Kol tu mąstei sustojęs, baigės tavo kelias:
Visa būtis šioj žemėj – tik sekundės kelios.

Žurnalas "Makaliaus kelionės"

Thursday, November 22, 2012

Šiomis dienomis debiutavo naujas žurnalas tokiu man mielu ir artimu pavadinimu- "Makaliaus kelionės". Jo kaina yra (kas finansiškai vadinasi odd pricing) 3,99 LT (t.y. pirkėjas džiaugiasi mokėdamas tik 3 LT, bet realiai tai sumoka beveik 4 LT, dar būdinga dažnai naudojamoms maisto ir buities prekėms). Bet pažvelkime į genetiškai artimiausius konkurentus ir jų kainas: "Kelionės ir pramogos" 6,90 LT, "National Geographic Lietuva" 12,90 LT. A4 formato leidinio popierius, dėl savaime suprantamų priežasčių, kokybe ir nuotraukų ryškumu negali lygintis su konkurentais, bet svarbiau juk kas parašyta, o ne ant ko.

Žurnalas prasideda tradicine įžanga, sudaryta iš didelės besišypsančio Makaliaus nuotraukos ir žurnalo pristatymo. Žurnalo esmė ir stuburas- kaip keliauti pigiau ir praktiški patarimai tokiems ūkiniams reikalams kaip viešbučių ar skrydžių rezervacija. Kitame puslapyje pateikiamas žurnalo turinys detaliau nei ant viršelio ir pateikiami visų reikalingų asmenų kontaktai.

Šio numerio pagrindinis straipsnis-primenu, žurnalas debiutuoja- pasirinktas gerai ir apgalvotai. Jis vadinasi "Žvaigždžių atostogos" ir mūsų žvaigždės dalinasi patirtimi keliaujant su pigiomis skrydžių bendrovėmis. Taip gaunasi labai geras derinys, nes pareklamuojama tai, kuom užsiimama-pagalba keliaujant pigiai- bei auditorija pritraukiama žinomais asmenimis. Kas yra geriausia-kalba realūs žmonės, kurie tikrai tai patyrė ir dalinasi savo įspūdžiais. 

"Makaliaus patarimas" skyriuje taikliai pasirinkta Roma. Klasika yra klasika. Prisipažinsiu, kai kuri informacija mane nustebino. Tikrai nežinojau, kad tiek daug mūsų tautiečių per savaitę skrenda į Romą. Tai yra geros naujienos, nes skrydžiai turi būti reguliarūs ir neturėtų būti problema gauti bilietą. Šis straipsnis man asmeniškai pravers gudriais godžiais marketinginiais tikslais ateityje. Labai gerai, kad pateikti būdai, kaip nusigauti į/iš oro uosto Romoje, nes šita tema man asmeniškai yra pati bjauriausia ieškant informacijos, o čia-viskas kompaktiškai ir aiškiai susakyta. Geras pastebėjimas dėl maisto- egzistuoja turistinė Roma ir itališka Roma.

Pamačius ISIC reklamą, prisiminiau, kad dabar yra akcija Lonely Planet kelionių gidams su su ISIC/ITIC pažymėjimais: daugiau informacijos čia.

"Makaliaus receptas" skyrelyje galima sužinoti graikiškų salotų iš Koso salos receptą. Man labai patiko fetos sūrio funkcija šiame recepte, reiks pasivogti idėją. Foto galerijoje pateikiamos nuotraukos iš Malagos ir Kretos. Vienintelis priekaištas- raudonas šriftas po nuotraukomis, sunkoka įskaityti.

"Makalius kalbina" puslapiai pateikia 11 keliautojų nuomones klausimu ar verta rinktis pigias keliones ir keliauti savarankiškai. Pateiktose nuomonėse nėra vien tiktai, kaip galima būtų pagalvoti, panegirikos pigioms kelionėms, pateikiami ir objektyvūs būkštavimai, susiję su tokių kelionių rizika: nakvynė oro uoste, persėdimai...

Užsitęsusios vasaros kelionėms rekomenduojama Kipras, Malta ir Maljorka. Kiekvienam jų skiriami du puslapiai informacijos. Kadangi esu buvusi Maltoje, su susidomėjimu perskaičiau jos skyrelį. Norėčiau tik papildyti, kad Gozo saloje geriausia visgi keliauti su agentūra, nes miesto autobusų grafikai reti, vos ne su valandos pertrauka, ir visi trūksta plyšta turi pervažiuoti sostinę, nors jos tau mažiausiai reikia. Mes savomis jėgomis nuvažiavome iki Azzure Window, tada sostinėje pasivaikščiojome po citadelę, pamatėme Kirkės olą ir netikėtai aptikome neolito šventyklą. O va Viktorijos bažnyčiai laiko jau nebegalėjome skirti. Dėl Maltos vyno- jų vynuogės gabenamos iš Sicilijos, todėl geriamas itališkas vynas, mano nuomone, bet ir tas -deja-neskanus. Rekomenduočiau žvejų kaimelį Marsaxlokk ir jo jūros gėrybių restoranėlius.

"Makaliaus patarimas" skyrelis pateikia 10 patarimų, kaip sutaupyti keliaujant. Vienas jų, lauktuvių, labai aktualus. Bet aš irgi darau taip, kaip rekomenduojama- lauktuvėms parvežu vietinių delikatesų ir surengiame degustaciją-nuotraukų vakarą. 

Keletas puslapių skirta patarimams kaip užsakyti viešbutį ir kaip jį pasirinkti pagal savo poreikius. Skrydžių atšaukimo informacija, nors ir paaiškina keleivio teises, vis dėlto neypatingai naudinga vien dėl to, kad skrydžių kompanija gali nepasirūpinti keleiviais, jeigu dėl to jie negalės sėsti į pirmą tinkamą lėktuvą. Taip kad galite legaliai kiurksoti kelias valandas oro uoste be jokios kompensacijos. Vadinamieji voučeriai maistui, kiek teko skaityti internetinius atsiliepimus, būna tik keliems eurams, net sumuštiniui neužtenka (katrie oro uostuose yra biezbožnai brangūs). Jau geriau to skrydžio neatidėliotų.

Paskutinis puslapis skirtas rudens renginiams pareklamuoti. Tai daug potencialo turintis skyrelis, nes apie du iš keturių renginių aš nežinojau. Taip galima ir susigundyti!

Reklama žurnale neįkyri, kas maloniai nuteikia, nes be jos negyvena joks leidinys. Bendrai paėmus, drąsus sprendimas yra išleisti popierinį žurnalą, kai visas pasaulis bando nulipti nuo popieriaus ir persikelia į virtualią erdvę.

Oficialus tinklalapis: http://www.makalius.lt/zurnalas

Kur gauti? Naujausio žurnalo numerio ieškokite didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose ir spaudos kioskiuose.

Su meile,

Kūtvėla 

0 comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...