Mane galima sutikti:Adventur 2018 parodoje Litexpo š.m. sausio 26-28 d.

Baimė valgyti vienai: faktas ar prasimanymas?

Saturday, January 13, 2018

Maistas- neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, tik vieni valgo, kad gyventų, o kiti gyvena, kad valgytų. Ypač svarbus maistas būna kelionėse, kur reikia ne tik "pakrauti baterijas" per skrandį, bet norisi ir susipažinti su vietine kulinarine tradicija. Tačiau daug žmonių, ypač moterų, bijo...valgyti vienos. Ši fobija turi mokslinį pavadinimą: solomangeraphobia, jis minimas nuo 1998 m.


eat_out_alone
Reikia patarimo? Gūglė visada padės!
"A Beginner's Guide to Eating Out Alone", "Do you go out to eat alone? Is it weird to do this?", "Is it normal to eat out alone? Do restaurant staff think it weird?", "How to eat alone without feeling awkward", "Hate Solo Dining?", "What Makes People Who Eat Alone Stronger"...Tai-tik kelios antraštės iš 269 milijonų (!!!) Google paieškoje apie fobiją, kuri kankina ne vieną dailiosios lyties atstovę, o pavalgymui mieste jos ruošiasi kaip į karinį šturmą. Taigi, kokių žingsnių turi imtis moteris, kad valgydama viena neatrodytų pasigailėjimo vertas padaras? Štai keletas patarimų:
  • Restoraną pasirinkite iš anksto. Jus jau ir taip vargina fobija valgyti vienam, todėl nereikia pridėti beprasmio slankiojimo gatvėmis ieškant dailiai atrodančios vietos pavalgyti. Be to, jau žinosite meniu ir nevargsite abejodama-nemažai patiekalų pagal savo dydį ir kainą būna skirti dviems asmenims.
  • Pradėkite nuo mažesnio iššūkio. Pirmiausia išbandykite pusryčiauti ar pietauti viena, o tada jau drįskite ir pavakarieniauti. 
  • Rinkitės kavines, o ne restoranus. Kavinėse dažniau valgo pavieniai asmenys ir jūs nebūsite akis badanti išimtis.
  • Venkite piko valandos. Tuo metu būna sunku gauti mažesnį staliuką, padavėjai noriau aptarnauja du asmenis dėl didesnių arbatpinigių, piko metu aptarnavimas gali būti skubus ir nemandagus.
  • Kovokite už gerą staliuką. Jeigu nepatinka siūlomas mažas staliukas prie tualeto, reikalaukite kito, o jeigu jo nėra laisvo-laukite arba eikite valgyti kitur. Prašykite staliuko prie lango, kad galėtumėte stebėti praeivius ir negalvoti apie savo situaciją. 
  • Užsirašykite į gurmanišką ekskursiją su degustacija. Taip būsite su grupe ir nebadausite. 
  • Neškitės knygą ar planšetę. Kol aptarnaus, galite skaityti ir atsiriboti nuo smerkiančių ar gailesčio kupinų žvilgsnių*, nes visi kiti restorane esantys žmonės ir padavėjai tik ir pletkina apie tai, kad jūs neturite draugų arba kad jūsų pasimatymo antroji pusė ką tik pasiplovė. 

Kūtvėla pietauja viena Palerme, Sicilija. Alyvuogės salotose-su kauliukais, kad juos kur.
Aš dažniausiai keliauju viena, bet man asmeniškai tokia "problema" vienai pavalgyti nekyla, nors pasitaikė atvejų, kai žmonės prie gretimų staliukų kvietė mane prisėsti prie jų. O ką jūs manote apie šį reiškinį?

Jūsų Kūtvėla

* Vietoje knygos skaitymo dar sėkmingai galima iš vytelių pinti krepšį, megzti vilnonę kojinę ar karpyti snaiges iš popieriaus, nes absoliučiai niekam nerūpi, kad jūs valgote viena.

Žurnalistas Christopher Elliot terminą "solomangeraphobia" paminėjo savo 1998 m. straipsnyje.

6 comments:

said...

Solo travel "karjerą" dar tik pradedu, bet nejaučiu kažkokios ypatingos baimės valgyti vienai. Viena jaučiuosi net geriau nei prisėdusi prie nepažįstamos kompanijos. Nuo žmogaus būdo visa tai priklauso. Žinau nemažai žmonių, kurie vieni nenueis nei į kiną, nei į koncertą, ką jau kalbėti apie kelionę.
Su kuo teko susidurti - tai staliukas kur nors kamputyje tikrai ne patogiausioje vietoje, jei kavinėje tuo metu daug žmonių. Patarimas išeiti, jei neduoda geresnės vietos, gal ir veiksmingas, bet kitos maitinimo įstaigos paieškoms galima sugaišti nemažai laiko. Tad paprastai pasilieku, jei staliukas ne prie tualeto. Geriausias šios situacijos sprendimas, manau, būtų valgyti ne piko metu. Tik neaišku, ar pilvas tam pritars. :-)
Ką veikiu - įlendu į telefoną. Skaityti knygą - irgi gera mintis. Megzti taip pat būtų nieko, tik kad rankiniame bagaže virbalų neleidžia skraidinti. :-D

said...

Virbalus galima nusipirkti jau atskridus :-) Iš tiesų, kartais tenka valgyti kai daug žmonių būna, tada ir lieka prasti staliukai, bet manau ne dėl vieniško valgytojo, o todėl, kad visi jau paėmę geresnius. Be to, prie tualeto netgi privalumas, nereikia eilėje laukti :D

said...

Solo keliauju seniai - tai valgau irgi viena :) Jokių problemų tame nematau. Bet kadangi iš prigimties esu vienišė, tai gal todėl.

said...

Vienas keliauja greičiausiai, sako liaudies išmintis, ir ji neklysta.

said...

Anglies pluoto virbalus galima vežtis rankiniame bagaže: http://kasiulai.lt/knitpro-virbalai/knitpro-karbonz-virbalai-c-296_207_355_351.html?osCsid=vfovukubrqs5ks8c4m2pddolv7 Dar yra ir mediniai, bet jeigu jie ploni, tada baisu sulaužyti (čia aš apie ypač plonus): http://kasiulai.lt/knitpro-virbalai/knitpro-symfonie-virbalai-c-296_207_355_280.html O štai dėl valgymo vienai: kai sau nusibosiu, pabandysiu dėl to pradėti sukti galvą. Niekada negalvojau, kad tai yra problema. Keliaujant vienai tai kaip ir savaime suprantama - nebadausiu gi?

said...

Badauti tai būtų nebegerai!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...