Per ardua ad astra -per kovą į žvaigždes. Naujai atidengtas paminklas pilotams, žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metu.
Winston Churchill :"...the Battle of France is over. I expect that the Battle of Britain is about to begin".
Hyde parkas turi nuostabų rožyną, dideles žalias erdves piknikams, ežerą pasiplaukioti valtele, Speaker's kamputį norintiems pasisakyti (daugiausia-parėkauti apie artėjančią Apokalipsę) ir vieną kitą įdomią skulptūrą.
Achilas. Skulptorius R. Westmacott. |
Meškiukas Pedingtonas- 1958 m. atsiradęs vaikų literatūros personažas gyvena Paddington stotyje. Pasakojimas prasidėjo, kai Brown šeima rado šį meškiuką stotyje sėdintį ant lagamino su etikete ant rūbo : "Please look after this bear. Thank you". Manoma, kad knygos autorių M. Bond įkvėpė taip parašyti evakuojami vaikai Antrojo pasaulinio karo metiais, kurie su keliais daiktais lagamine ir tokiu užrašu ant kaklo buvo traukiniais gabenami į saugią vietą. Meškiukas Pedingtonas atvyko iš Peru, bet jo peruvietiško vardo niekas nemokėjo ištarti, todėl jo naujoji šeima jį pavadino pagal stoties, kurioje jį rado, pavadinimą. Nosis pas meškiuką net blizga nuo trynimo. Ne, ne sloga kamuoja,- praeiviai taip sėkmę gaudo. Yra firminė suvenyrų parduotuvė toje stotyje, bet kainos tai ai Marija Magdalena kokios baisios.
Meškiukas Pedingtonas. Skulptorius Marcus Cornish. |
Ant nosies stovinti arklio galva vėlgi yra netoli tos pačios Marble Arch. daugiau apie skulptorių: Nic Fiddian Green.
Arklio galva. Skulptorius Nic Fiddian Green. |
Arbatos gėrimas- kiekvienam pagal kišenę. Aš buvau iš anskto rezervavusi sau laiką arbatai Royal Horseguards Hotel. Ką reikia atsiminti apie aukšto lygio įstaigas Anglijoje, tai jos į sąskaitą privalomai įtraukia 12,5 % aptarnavimo mokestį. Aptarnavimas kartais būna labai meh, nes stengtis nebėra ko.
Londone-amžinas karnavalas. Jeigu ne maratonas, tai triatlonas. Jeigu ne triatlonas, tai Indonezijos dienos. Jeigu ne Indonezijos dienos, tai grand opening of Parliament.
Lordas Nelsonas garsiojoje Trafalgaro aikštėje turi naują kaimyną. Skulptorė K. Fritsch sukūrė Hahn/Cock. Idėjos autorė nesigina feministinių minčių. Prancūzai, kurių simbolis yra gaidys, irgi turi ką pasakyti. Daugiau: Big blue cock erected on fourth plinth in London's Trafalgar Square.
Naktinis Londonas irgi turi ką pasiūlyti. Iš vienos pusės, labai gražiai apšviesti istoriniai pastatai, iš kitos pusės, parkuose tamsu ir nejauku, vieniems ten geriau nesistaipyti.
Labai turtingi Londono muziejai yra nemokami, o kiekviename galima praleisti visą dieną. Natural History Museum yra vienas iš fotogeniškiausių muziejų Londone. Jie dar ir dilgėlių parodą sugebėjo surengti. Bet mane ten labiausiai traukia mineralų ekspozicija ir brangieji akmenys.
Už kelių žingsnių yra be galo nuostabus Victoria and Albert Museum. Kristina Sabaliauskaitė yra parašiusi apie šio muziejaus surengtą perlų parodą: Apie „Perlus“, V&A. Mane irgi sudomino mados paroda. Lankytojos gali pasimatuoti nedidelį krinoliną. O visai patogu, žinote.
Albert memorial užsakę karalienė Viktorija atminti savo vyrui, princui Albertui, mirusiam nuo šiltinės 1861 m. Man asmeniškai tai yra vienas nuostabiausių paminklų Londone.
Londono pastatai yra kaip kiekvieno rajono vizitinė kortelė. Man labai patiko gražūs namai Notting Hill rajone. Alaus pilstymo vietos garsėja geru alumi ir dar geresniais pavadinimais.
Netikėtumai maloniai stebina. Va kokią gražią skulptūrą aptikau visiškai neplanuotai.
Londone man patiko. Prikaupsiu lėšų (gal kokią Kūtvėlos paramos akciją paskelbsiu) ir grįšiu.
Paliekam svetingąją lietingąją salą. |
Kūtvėla
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą