Atrodo taip neseniai startavęs projektas "Žaliasis Vilniaus žemėlapis" (Vilnius Green Map) vakar pakvietė jau į nebe pirmą ekskursiją po "žaliąjį" Vilnių.Kol kas tai yra naujas ir Vilniuje analogų dar neturintis maršrutas, kai lankomos įvairios aplinkai ir žmogui draugiškos įstaigos. Susirinkusių gausumas nustebino net ir gides, teko pasidalinti į dvi grupes.
Ekskursiją pradėjome nuo Šv. Onos bažnyčios.
Mano kuklia nuomone, tai yra viena nuostabiausių mūsų bažnyčių.
Toliau ėjome į Gintaro galeriją-muziejų. Jų Vilniuje yra keletas, du yra įsikūrę Šv. Mykolo gatvėje. Aš paprastai vedu turistus į 8 numeriu pažymėtą adresą, nes tenai mum pagal programą priklauso pamatyti viduramžių krosnies liekanas, bet man asmeniškai patinka 12 numeriu pažymėto adreso ekspozicija.Darbuotoja papasakojo apie skirtingų spalvų gintarus, kodėl jie būna skirtingų spalvų, papasakojo kaip atskirti gintaro padirbinį nuo originalo.
Gintaro galerijas-muziejus galite rasti Vilniuje Šv. Mykolo 8 ir 12, bei Aušros Vartų g. 17.
Netoliese įsikūrusi krautuvėlė "Baroca" prekiauja įvairiais ekologiniais dalykėliais: kosmetika, rūbais, kvepalais, buitine chemija...Savininkė papasakojo apie krautuvėlės pobūdį, prekių kilmę, pakvietė registruotis jų naujienlaiškiui apie prekes ir renginius gauti.
"Baroca" rasite Vilniuje, Šv. Mykolo g 14.
Toliau stabtelime Tibeto skvere. "Užupio meno inkubatorius" šiuo metu remontuojamame pastate, todėl šį kartą jį aplenkiame.
"Užupio galerijoje" apžiūrėjome žymiausių Lietuvos metalo dailininkų darbus. Daugelis jų čia rado namus atsiųsti iš JAV. Pamatėme, kokie dirbiniai buvo padovanoti Japonijos imperatorienei, sužinojome apie eksponuojamų dirbinių technologijas. Galerija nedidukė, nepritaikyta miniai turistų, todėl norėsiu ateiti dar kartą ir ramiai viską apžiūrėti.
"Užupio galeriją" rasite Vilniuje, Užupio g. 3-1.
Netoliese įsikūrusi "Holos" ekologiškų produktų parduotuvė. Kadangi čia, matyt, dirbo jau samdoma darbuotoja, prekių pristatymo ir džaigsmo sulaukus potencialių pirkėjų ateityje nebuvo, tik tiek, kad pasidairėme patys.
Būtūme mielai pasidomėję "Šturmų švyturio" produkcija ir kainomis, bet neteko. Kaip paaiškėjo, požiūris čia-" mums eksursijos nereikalingos".Trisdešimt potencialių ateityje klientų-taip pat.
"Holos" rasite Vilniuje, Užupio g. 4
"Šturmų švyturio žuvys" parduotuvę rasite Vilniuje, Užupio g. 9
Užtat iš "Visokių daiktų krautuvėlės" išėjome pakvipę ne bet kaip, o pačios Audrey Hepburn kvepalais. Krautuvėlė tiesiog fantastiška, kiek ten įdomybių sukaupta. Jeigu būsite Užupyje-nepraeikit pro šalį.Išuostėm viską, ką galėjom, net ir Hemingvėjaus kvepalus. O jau muzikinių dėžučių melodijos kokios!
"Visokių daiktų krautuvėlę" rasite Vilniuje, Užupio g. 20, o kadangi ji dar ir nuostabi, įdedu ir jos internetinį tiklalapį: http://www.vdk.lt/
Kalvystės muziejus-galerija yra vienas iš dviejų Europoje kalvystės muziejų, įkurtų mieste (antrasis-Prahoje). Kiekvieną antradienį nuo 15val iki 18 val čia pakuriamas žaizdras ir lankytojai gali pamatyti kalvystės amatą gyvai.
Kalvystės muziejų-galeriją rasite Vilniuje, Užupio g. 26
"Alisos dovanėlės" parduotuvėje galima įsigyti labai dailių vintažinių rūbų, papuošalų, mielų smulkmenų. Sužinojome, kas tai yra Green New Black. Tenka sutikti, kad drabužis negali būti pigus, nes tuomet ir jo pagaminimas-pigus, naudojant vaikų darbą ir pan.
"Alisos dovanėles" rasite Vilniuje, Užupio g. 7-1
Stabtelėjome trumpam ir prie Užupio konstitucijos.
Ketvirtadieniais veikiantis Tymo turgus leidžia nusipirkti maisto prekių iš ūkininkų. Tiesa, teko girdėti, kad ši mada jau baigiasi ir prekės ūkininkų turgeliuose jau dabar ne visada tokios nekaltos, nes perpirkėjai ir perpardavinėtojai jau rado kaip įsitrinti. Todėl patariama turėti "savo" ūkininką, iš kurio pastoviai perkate, tai sumažės apgavystės rizika. Turgus oficialiais dirba ketvirtadieniais 12-19 val., bet būna, kad viskas kas geriausia išperkama žaibiškai.
Pakeliui turime progą pažvelgti į Vilniaus bastėjos tvarkymo darbus. Pasitikriname, ar turime veidrodėlius, nes gal koks baziliskas spėjo išsperėti.
Turbūt šalčiausiai buvome pasitikti ajurvedos SPA centre "Shanti". Nors ekskursija derinta buvo ne kartą, susidarė toks vaizdas, kad įsibrovėmė ir sutrukdėme jiems spręsti pasaulio gelbėjimo problemas. Darbuotoja buvo "nepasiruošusi pasakoti". O ką ten ruoštis, jeigu dirbti toje srityje? Taip atsakoma ir potencialiems klientams, užsukusiems pasiteirauti kokias paslaugas jie teikia? Na, tiek to.
Ajurvedos SPA centrą "Shanti" rasite Vilniuje, Subačiaus g. 17
Ekskursiją skaniai užbaigiame "Vegcafe" vegetariškame restorane.
Užsisakiau baklažanus su panyro sūriu.
Savivinkė papasakojo apie ajurvedinę mitybą. Turbūt girdėjote, kad Vilnuje neseniai viešėjo per amžių perkopęs jogas? Tai va, maitinosi jis šioje vietoje. Sužinojau, kad ajurvedos mityboje nenaudojami grybai, nes jie nevykdo fotosintezės ir žmogui nėra naudingi; svogūnai ir česnakai yra vaistas ir naudojami tik gydant, be to, skatina aistringumą; prieskoniai uždega skrandyje gerąją virškinimo ugnį...Ir dar skaniai pavalgėm.
"Vegcafe" rasite Vilniuje Totorių g. 3 ir Savičiaus g.13/Augustijonų g. 2
Už ekskursiją dėkoju Vilniaus Green Map savanorėms ir visiems dalyvavusiems.
Daugiau apie projektą galite sužinoti čia: http://www.greenmap.lt/
Su tvaria aplinkai meile,
Kūtvėla
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą