Žmonės. Situacija nuo mano apsilankymo 2013 m. žymiai pasikeitusi į blogąją pusę. Žmonės labai nemandagūs, netgi chamai, pardavėjos iš viso marmuriniais veidais. Suprantu, kodėl baltarusiai taip veržiasi į mūsų "Akropolį"- ten su jais kaip su žmonėmis elgiasi.
Kelionė. Tarp Vilniaus ir Minsko reguliariai važiuoja autobusai ir traukiniai, kelionės trukmė apytiksliai apie 3,5 val. (jeigu neužlaikys ant sienos). Nepamirškite pasidomėti sienos kirtimo formalumais. Aš pasirinkau keliauti autobusu, nes buvo šiek tiek pigiau nei traukiniu. Į autobusą įlipti galima kelios minutės prieš išvykimą, o traukinių stotyje reikia būti vos ne kaip oro uoste, nes pasienio patikra vykdoma prieš laipinant į traukinį.
Apgyvendinimas. Minske viešbučiai brangūs ir gauna nelabai gerus atsiliepimus, ypač dėl blogo wi-fi ryšio. Laimei, yra keletas hostelių, kur galima apsistoti už protingą kainą. Rekomenduoju Your Hostel, esantį privačiame sektoriuje. Lietuvos piliečiams nereikalinga registracija iki trisdešimties dienų Minske (nesu tikra dėl kitų miestų).
Visuomeninis transportas. Minske yra metro, autobusai, troleibusai, tramvajus ir mikriukai. Bilietus reikia įsigyti iš anksto kioskuose arba pirkti iš vairuotojo (kartais turi parduoti ir keleiviai). Vienkartinis popierinis bilietas žymimas komposteryje su skyle, o naujoviški e-bilietai pažymimi priglaudžiant juos prie e-komposterių. Rekomenduoju dešimties dienų (trumpiau nėra) nuolatinį bilietą metro, autobusams ir troleibusams. Su kortelės mokesčiu, toks bilietas kainuoja apie 7 EUR. Jį parduoda kioskuose "Minsktrans". Toks kioskas yra netoli geležinkelio stoties (kuri yra netoli centrinės autobusų stoties), kur yra įėjimas į metro stotį Ploščia Lenina.
Minsko visuomeninis transportas. |
Kalba. Rusų kalba susišnekėsite visur. Ir susiklausysite, ir susirašysite, ir susiskaitysite. Angliškai tardytis jaunimą nebandžiau, nes rusiškai pakankamai slebizavoju. Vien tik su anglų kalba gali būti kiek sudėtinga.
Katinas ir kirilica. |
Ypatingai domėjausi desertais. |
Išlaidų suvestinė.
- Autobuso bilietas į abi puses: 26 EUR
- Vizos dokumentai (nuotrauka, draudimas): 11 EUR
- Viza: 0 EUR (nemokama pusmaratonio dalyviams)
- Startinis mokestis bėgimui: 5 EUR
- Investicijos į bėgimo aprangą: 40 EUR
- Hostelis: 59 EUR
- Transportas Minske: 7 EUR
- Muziejai ir lankytinos vietos: 11 EUR
- Teatras: apie 5 EUR
- Maistas: 23 EUR
- Suvenyrai: 46 EUR
- Taksi iki autobusų stoties Vilniuje: 10,18 EUR
- Kitos išlaidos: 9 EUR
Jeigu imti būtinąsias išlaidas (viza, transportas, nakvynė, maistas ir keletas muziejų), tai suma tikrai yra labai padori. Tiesa, sunku atsispirti baltarusiškiems suvenyrams, nes iš tiesų yra gražių darbų. Labai žemos Minsko Bolshoi teatro bilietų kainos, galima gauti neblogas vietas už 4-5 EUR.
Rimtai svarstau sugrįžti į Minską kitais metais, kai jie švęs 950-rių metų miesto jubiliejų. Jungiatės?
Su meile ir, kaip visada, susivėlusi Jūsų
Kūtvėla Dranikaitė-Bulbytė
3 komentarai:
Keista, kad žmonės ir pardavėjos nemandagūs. Kiek buvau Minske, irgi prieš kelis metus, pardavėjos kaip tik paslaugios pasitaikė ir žmonės gatvėse džiugiai reaguodavo, kad mes iš Vilniaus. Gal dabar sparčiai ritasi atgal į tarybinius laikus?
@Vakaris: mano pirma kelionė į Minską irgi buvo kitokia, labai šokiravo toks pasikeitimas. Mergina, su kuria gyvenau viename kambaryje, sakė, kad ji net skundą parašė vienoje parduotuvėje dėl nemandagaus aptarnavimo.
Ir teisingai. Jeigu ten kas tuos skundus skaito. Tik viešumas ir gali kažką pakeisti. Gal pardavėjos nemotyvuojamos parduoti daugiau prekių, tai ir dirba šitaip...
Rašyti komentarą