Keliavau su TOKS autobusų firma. Autobusas Klaipėdą pasiekia greičiau nei traukinys, žymiai patogiau sėdėti (nesant žmonių-ir gulėti). Bilietą pirkau internetu gerokai prieš kelionę. Bilietas į abi puses kainavo kažkas apie 85 LT, bet 18 LT kainavo taksi į autobusų stotį, todėl reiktų pridėti prie kelionės kainos. Autobuso išvykimo laikas buvo 6.00 ryto, kai dar joks visuomeninis transportas nekursavo. 9.45 buvome Klaipėdoje.
Nakvynės pradėjau ieškotis labai anksti. Hosteliai, t.y. mano finansinio pajėgumo įstaigos, yra tik dvi, abidvi siūlo mixed dorms. Šios kelionės metu būčiau mielai ėmusi vienvietį kambarį, bet tokio tiesiog nebuvo. Į mixed dorm nenorėjau dėl saugumo ir privatumo priežasčių. Svečių namai ir viešbučiai skelbė tokias kainas, kad beliko tik gūžčioti pečiais. Mano graudulingas atsišaukimas į visuomenę sulaukė atgarsio ir man buvo parekomenduotas vienos mokyklos bendrabutis, nesant jų užsakymų priimantis iš pašalies, už labai padorią kainą. Buvo duotas ir telefono numeris. Bet aš nepasitikiu telefonais ir rezervacijomis, kurių negaliu atsispausdinti. Taigi, galiausiai perlipau per save ir, che sera sera, užsisakiau lovą dviem naktims keturviečiame kambaryje Klaipeda Hostel. Išpurčiau ilgai kauptą kiaulę-taupyklę ir galiu asmeniniu pavyzdžiu pailiustruoti, kad monetų kaupimas yra rezultatyvus, nes sukauptos sumos užteko nakvynei apsimokėti, apie 70 LT. O pasisekė kaip aklai vištai grūdas: pirmą naktį miegojau visiškai viena, o antrą naktį buvo vidutinio amžiaus moterėlė porai valandų. Šis hostelis yra tik per gatvę nuo autobusų stoties ir per gatvę nuo geležinkelio stoties, 20 min. pėsčiomis iki senamiesčio, šalia yra IKI parduotuvė ir kavinė bei viešojo transporto sustojimas. Autobusas Nr. 8 veža iki senamiesčio, Akropolio ir BIG'o. Hostelyje yra dušas, saugojimo spintelės, patalynę ir rankšluostį galima išsinuomoti, yra šaldytuvas, arbatinukas, viryklė, indai, nemokamai galima gauti Klaipeda In Your Pocket žurnaliuką, o lietui lyjant-pasiskolinti skėtį. Aš buvau ekstazėje, o čia kaip iš Užkalnio visas žąsis gauti.
Hostelio WC. Samurai Champaloo. |
Kalbant apie Klaipeda in Your Pocket žurnaliuką, manau, čia turėtų įsikišti susirūpinusi visuomenė. Dalis informacijos neatnaujinta, o tai, kas skelbiama, ne reklamuoja Klaipėdą, o greičiau atvirkščiai. Savaime suprantama, rašyti reikia teisybę, bet proto ribose. Štai prašom citata: "With the greatest respect to the occupants of Soviet era concrete housing estates the world over, this disappointing Lithuanian restaurant is located in a Soviet-era concrete housing estate. Whilst some restaurants wouldn't find this a problem, the staff here tend to treat everyone as if they live in one of the flats nearby to the point of ignoring you even when the place is practically empty. Thankfully the location will put most people off." Ir taip toliau, ir panašiai. Viešasis transportas kursuoja dažnai, visi įlipa per priekines duris. Papraktikavau
Buvusi Klaipėdos piliavietė ir vėjarodė. |
Netoliese dunkso tokie pastatai, menantys savo šlovės dienas.
Teatro aikštė. |
Kurpių ir Kepėjų gatvių sankirtoje yra garsusis Klaipėdos peliukas. 17 cm. aukščio peliukas pildo norus, jeigu pavyks pakuždėti juos jam į ausį. Be galo žavingas kūrinys, nieko nuostabaus, kad irgi replika, nes originalas irgi buvo pavogtas. Bet norus, sakoma, pildo.
Klaipėdos peliukas. |
Klaipėdoje rado. Jeigu kam reikia, kreipkitės tenai. |
"Katinas džentelmeno veidu" daugelį metų traukė senamiesčio turistus. 1980 m. pastatyta skulptūra buvo du kartus vandalų sunaikinta, bet vėl sugrįžo, o, kaip žinome, trečias kartas nemeluoja.
"Arka"- paminklas vieningai Lietuvai. 2003 m. pastatytas paminklas mini 85-ąsias Tilžės akto metines ir 80-sias Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos metines. Raudonoji kolona simbolizuoja Mažąją Lietuvą, o pilkoji- Didžiąją, o nuskeltoji dalis- Karaliaučius. Paminkle iškalti Ievos Simonaitytės žodžiai.
Klaipėdos pašto centriniai rūmai yra verti to, kad užeitumėte vidun pasižiūrėti išlikusio interjero. Dar tenais yra kariljonas.
Nedidelis Klaipėdos laikrodžių muziejus yra tapęs miesto simboliu ne blogiau kaip "Meridianas" (kuris šiuo metu neaišku kur). Ekspozicijų salės atskleidžia laikrodžių istoriją nuo seniausių laikų. Aišku, įdomiau būtų apsilankyti su mechaniką ar inžineriją išmanančiu žmogumi, bet moteriškai akiai buvo gražu pasižiūrėti menišką atlikimą. Įsigijau kelis atvirukus su laikrodžiais.
Skulptūra "Puodynė su pinigais" mena, kad čia 1915-1916 m. čia buvo įsikūrusi pirmoji uostamiesčio taupomoji kasa. Monetų skirtingumas pabrėžia, kad uostamiesčiui būdinga sutikti žmones iš įvairių šalių.
"Kaminkrėtys". Be šios profesijos išsiversti ilgą laiką būtų buvę sunku. Ši profesija patyrė nuosmukį atsiradus centraliniam šildymui. Sakoma, kad sutikus gatvėje kaminkrėtį reikdavo sugriebti jam už sagos ar tiesiog palytėti drabužį. Tai, sakoma, nešdavo laimę. Kažin, ar nebijojo tie kaminkrėčiai gatvėmis vaikščioti? :-)
Čia toks vaizdelis, užfiksuota sgatvėje.
Tai kokia diskriminacija, juk apdribusį užpakaliuką geriausiai slepia geras treningiukas! |
Negalėjau praeiti abejingai pro tokią veistinę nenufotografavusi. |
Namai prie vandens. |
Gražus pastatas. |
Norintys pasivaikščioti po Klaipėdą ir pamatyti jos mažąją architektūrą, gali gauti informacijos iš Klaipėdos TIC. Sutinku su šiame straipsnyje išsakyta nuomone, kad "Klaipėdos senamiestį galima pasižiūrėti per 3-4 valandas su pailsėjimais ir pasisėdėjimais kavinėse".
Ar teko būti Klaipėdoje? Ką manote apię šį miestą?
Su meile,
Kūtvėla
P.S. Papildyta: "Vienintelė gyvastis – čia atvažiuojantys poilsiautojai. Pėstiesiems senamiestis nepritaikytas, pamėginkite pasivaikščioti Turgaus gatve be sportinių batelių. Senamiestis visuose didmiesčiuose gyvas, o kas pas mus? Vakare Klaipėdoje kaip po atominio sprogimo – tuščia, pavieniai praeiviai slankioja. Yra nuostata, kad senamiestyje reikia tylos ir ramybės. Jei čia būtų muziejus, dar suprasčiau." Nuoroda: čia
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą